تبلیغات
وبلاگ شهید حاج مهدی نریمی - قابل اطمینان
وبلاگ شهید حاج مهدی نریمی
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

قابل اطمینان

سال 65 بود و قرار بود در منطقه عملیاتی دهلران که منطقه ای نیمه کوهستانی است عملیاتی انجام شود . در این منطقه پیروزی با طرفی بود که موقعیت اش بالای تپه باشد و از این طریق بر کل منطقه اشراف کامل داشت . در آن منطقه ما چندین حلقه چاه نفت داشتیم که عراق با استفاده از همین پیروزی نسبی و اشرافی که بر منطقه داشت در حال بمباران این مناطق بود . عراق با کمک منافقین توانسته بود بر دو تپه بلند این منطقه بر چاه ها و امکانات این نواحی دید کامل داشته باشد .

تیپ 85 موسی بن جعفر (ع) با کمک و همراهی ارتش در حال برنامه ریزی بود تا این دو تپه را به تصرف خود در بیاورد. همراه حاج علی هاشمی و مهدی نریمی و بهنام شهبازی یک روز قبل از اجرای عملیات در منطقه حاضر شدیم.

مهدی آدم جستجوگر و کنجکاوی بود، وقتی به منطقه رسیدیم گفت :

-         من می خواهم منطقه را ببینم .

****

 

سوار یک لندکروز شدیم و همراه مهدی رفتیم به سمت دهلران و از آنجا به سمت عراق حرکت کردیم . فصل زمستان بود و بارش باران رودخانه های فصلی زیادی را ایجاد کرده بود . به یکی از همین رودخانه ها رسیدیم که جریان آب شدیدی داشت با ماشین وارد آب شدیم اما بعد ترسیدم که با توجه به شدت جریان آب، آب ماشین را با خودش ببرد . اما مهدی اصرار داشت که جلوتر برویم و منطقه را کاملاً شناسایی کنیم . من گفتم :

-         مهدی آب ماشین رو می بره . جریان آب شدیده اگر جلوتر بریم میاد بالاتر و دیگه حتی نمی تونیم درها رو باز کنیم .

-         نه چیزی نمی شه تو برو جلو .

ماشین های لندکروز قدیمی یک قفل در چرخ های جلو داشت که باید به صورت دستی فعال می شد تا هر دو محور با هم به چرخش در نیاید، حاجی در را باز کرد و از بین در رفت روی کاپوت جلوی ماشین و خم شد چرخ ها را قفل کرد و بعد گفت:

-         حالا حرکت کن !

-         چه اجباری هست که بریم جلوتر صبر می کنیم تا جریان آب کمتر بشه.

-         اولاً این مسیر رو بعداً به بچه ها می گیم و بچه ها با اطمینان در مسیر حرکت می کنند . ثانیاً ممکنه شب به اینجا برسن و دچار مشکل بشن و برگردند عقب . من می خوام منطقه رو ببینم تا برای جابجایی نیروها و ادوات مشکلی نداشته باشیم .

                                                                                                 سعید محمدزاده همرزم شهید


نوع مطلب : کتاب رازهای نهفته،روایت نریمی)، شهید نریمی، 
برچسب ها :


 
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :